KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 3328216
*
nr 332 8216
Skulptur
keramik, Gallé, Nancy, (sk), H.25
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gallé keramik konsthantverk nancy skulptur
-
8241 Bläckställ
Brons/mässing. Längd: 20 cm. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8025 Glasskulpturer
14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
*
Skulptur
nr 332 8216
Skulptur
keramik, Gallé, Nancy, (sk), H.25
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2004 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gallé keramik konsthantverk nancy skulptur
-
8241 Bläckställ
Brons/mässing. Längd: 20 cm. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:42 -
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
8025 Glasskulpturer
14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56



